Largohen dy zv.ministre nga qeveria, Rovena Voda dhe Dorina Çinari! Fjoralba Caka jep dorëheqjen

Largohen dy zv.ministre nga qeveria, Rovena Voda dhe Dorina Çinari! Fjoralba Caka jep dorëheqjen

Rovena Voda, Fjoralba Caka, Dorina Çinari

Gjatë ditës së sotme janë larguar dy zv. ministre nga detyra. Ato janë zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda dhe zvministrja e  Infrastrukturës dhe Energjisë, Dorina Çinarin. Largimi i tyre është dokumentuar edhe në fletoren e VKM-ve ditën e sotme me vendim të kryeministrit Edi Rama.

Kurse Fjoralba Caka, zëvendës ministrja e Drejtësisë, ka paraqitur dorëheqjen. Me anë të një njoftimi në Facebook ajo thotë se vendimi nuk ka të bëje për kushtet e punës, por është tërësisht personal.

Akoma nuk dihen shkaqet e largimit të tyre nga pozicioni që mbanin.

Kujtojmë që Voda është emëruar në pozicionin e zv. ministres së Brendshme që prej 22 majit të vitit 2017 dhe ka marrë pjesë në shumë takime e konferenca ndërkombëtare, si dhe ka kryer një sërë kualifikimesh e trajnimesh.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Denoncimi I Murrizit: 30/07/2020 13:29

  100% ka te bej në denoncimin e M Murrizit në parlament kunder tenderave, Spaku do ta hetoj.

  Përgjigju
  • Shpellari king: 13/07/2021 18:50

   Vllai,te doli llafi.....

 • www.youngtribune.com: 30/07/2020 06:50

  Si e thot vet Ed Rama " What the fuck "

  Përgjigju
 • Skraoaleshja: 30/07/2020 01:38

  Kjo Caka u ka bere dem gjithe skrapalesheve,se ka futur ne pune ca fshatare skrapari,juristet e kristalit,ku i ka germuar si fytyre kali e gomari,gojlesh qe vetem nga ligjet nuk marrin vesh, dine te thone vetem se rakia e Skraparit eshte shume e mire.

  Përgjigju
  • Beni: 30/07/2020 12:59

   Mire qe nuk i njihke njerezit e qenke nje katunar ne te folur por qenke vite larg administrates. Shif pak sa eshte numri i te punesuarve nga DAP ne Ministrine e Drejtesise qe ku ka ardhur caka 2 vitet e fundit. Jo 0 po Minus.

 • mos: 30/07/2020 00:18

  Ka dashme nderru doren ministri, ka kerku furnizim me pjeshka te reja

  Përgjigju
  • Aldo: 30/07/2020 13:02

   O lomi eshte femer nuk eshte ministri. na mbyten zdromstat :)))

 • Justice: 29/07/2020 23:47

  Mossss cfare fatkeqsie,qafen.

  Përgjigju
  • Bigu: 30/07/2020 15:58

   E di cfare do ishte me te vertete fatkeqsi ne kete bote, sikur bota ti kepuste qafen ketyre qe e quajne veten me emra te rreme si Artan, Justice, Skrapaleshja dhe ketyre personave qe hiqen sikur jane promotor te drejtesise (por qe lene cdo gje per 2 leke) dhe te lironte kete popull qe te ishte me te vertete te lire. Por ska si ndodh ndryshe kur ka njerez si keta lapanjozash, injorant dhe mercenar, qe falin edhe familjen e tyre per 2 leke te flliqura.

 • Artan: 29/07/2020 20:47

  Kjo e morri vesh qe do ta hiqte Rama, dha doreheqjen....

  Përgjigju
  • A. N.: 29/07/2020 23:48

   Pse u hoqen apo duhet mish i fresket?

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë