Lavrov: Ukraina nuk ka histori pa popullin rus

Lavrov: Ukraina nuk ka histori pa popullin rus

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov në një postim të tijin në Twitter shprehet se historia e Ukraniës është e lidhur me popullin rus.

“Ukraina është përpjekur të ndërtojë sovranitetin e saj duke fshirë historinë e saj. Por nuk ka histori pa popullin rus, absolutisht asnjë”, tha ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov , në një postim në Twitter të publikuar nga ambasada ruse në Mbretërinë e Bashkuar.


Lajmi kryesor:

Raketat ruse mbi Kiev, shpëton një vajzë e vogël! Qeveria: Rusia ka vjedhur 400 mijë ton grurë


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet