Lazarat/ Përroi i Sopotit ka dalë nga shtrati, bllokohet rruga me inerte! Autoritetet lokale po ndërhyjnë për pastrimin e aksit (Video)

LAZARAT- Reshjet e shiut që kanë përfshirë Gjirokastrën mbrëmjen e djeshme kanë sjellë problematikat e para. Si pasojë e rritjes së nivelit të ujit, përroi i Sopotit në Lazarat ka dalë nga shtrati duke e bërë të pamundur kalimin e mjeteve nga ana tjetër e rrugës.

Ndërkohë, prurjet me intensitet të përroit kanë shkaktuar erozion duke rrezikuar muret rrethuese të banesave të zonës.

Report Tv mëson se autoritetet lokale janë vënë në dijen të kësaj situate dhe po ndërhyjnë për pastrimin e inerteve dhe hapjen e rrugës në Lazarat.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

I nxehti afrikan ‘rrit temperaturat’ edhe në Kuvend, fustane shumëngjyrëshe dhe kostume verore

I nxehti afrikan ‘rrit temperaturat’ edhe në Kuvend, fustane shumëngjyrëshe dhe kostume verore