Lazio nuk di të fitojë, Monza e surprizon në 'Olimpico'! Immobile si Ronaldo dhe Messi (VIDEO)

Ciro Immobile

Lazio dhe Monza barazuan 1-1 për javën e pestë në Serie A. Ndeshja e zhvilluar në "Olimpico" pa vendasit të kalonin të parët në avantazh me Ciro Immobile në minutën e 12-të, kjo pas penalltisë së kthyer në gol. Në të 36 minutë ishte Gagliardini që barazoi ndeshjen.

Me këtë gol, sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është përfshirë në realizimin e 250 golave në pesë kampionatet kryesore të Europës; që nga sezoni 2012/13 ai është italiani i parë që arrin këtë shifër, ashtu si edhe lojtari i tetë në përgjithësi që arrin këtë kuotë bashkë me Messi, Ronaldo, Lewandowski, Suarez, Benzema, Kane dhe Salah.

GOLAT/ Milan harron Interin dhe mposht Veronën mes rebeshit, Juventusi turpërohet nga Sassuolo! Lazio 'ngec' në shtëpi (Renditja)

A respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur