Lë pas dëme të mëdha materiale, stuhia e fuqishme ‘godet’ Stambollin (VIDEO+FOTO)

Foto e dëmeve materiale në Stamboll nga stuhia

Qyteti më i madh në Turqi, Stambolli është goditur nga një stuhi e cila ka lënë pas dëmtime të rënda materiale.

Stuhia filloi me reshje të dobëta shiu por më pas ajo u forcua.

Meteorologët kishin parashikuar se në Stamboll do të zhvillohej një stuhi shumë e fuqishme, megjithatë situata doli jashtë pritshmërive.

Disa zona të qytetit u transformuan në fushëbeteja, pasi stuhia la pas çati shtëpish të rrënuara, pemë të shkulura nga vendi dhe makina të shkatërruara.

Si pasojë e situatës meteorologjike, një person u lëndua por fatmirësisht është jashtë rrezikut për jetën.

Disa shërbime të trageteve në qytet janë anuluar për shkak të erës së fortë.

Ndërkohë autoritetet përkatëse në vend kanë marrë përsipër menjëherë normalizimin e situatës.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Akuzat e Salianjit se doli në përgjimet e Taçit, Braçe: Pres të përfundojnë hetimet dhe ta padisë në gjykatë! Fal betejën politike, jo 'vrasjen' me pagesë