Lecka me gjak dhe me pështym zbulon gjithçka? Si mendohet se u mbyt foshnja 6-muajshe nga nëna mostër në Greqi, në paraburgim për vrasjen e tre fëmijëve

Lecka me gjak dhe me pështym zbulon gjithçka? Si mendohet se u mbyt  foshnja 6-muajshe nga nëna mostër në Greqi, në paraburgim për vrasjen e tre fëmijëve

Roula dhe vajzat e saj

Një leckë me gjak dhe pështym është gjetur pranë trupit të pajetë të Irisit, vajzës 6-muajshe, që humbi jetën duke lënë pas mistere me të cilat po përballet tani drejtësia greke.

Irisi është vajza e tretë për të cilën akuzohet se vrau Roula Pispirigou, nëna “mostër” siç cilësohet dhe që ndodhet në paraburgim.

Skenari i vdekjes së frikshme të Irisit

Një dorë që u futi leckën në gojë Irisit, duke e lenë pa frymë. Në gojën e vogël të bebes, u gjet edhe një plagë të shkaktuar nga thonjtë.

Ajo është mbytur nga lëngjet që shkaktuan edemën pulmonare. Kështu ka deklaruar mjekja Angeliki Tsiola, e cila ka kryer autopsi-nekropsinë.

Ajo e quan vdekjen e Irisit torturuese.

Vdekja e vajzës së madhe, Georginas! Cfarë po ndodh me hetimet?

Sipas informacioneve nga burime policore, në tabletin, i cili u transportua në laboratorët specialë të Policisë Helenike, janë regjistruar kërkime të dyshimta tre ditë para vdekjes së fëmijës.

Motori i kërkimit Google ka gjetur reklama për ketaminë, që do të thotë se këto reklama kanë të bëjnë me kërkimet e bëra nga dikush nga tableti në internet dhe e vetmja gjë që është e sigurt është se Georgina nuk e ka bërë një gjë të tillë.

Theksohet se ketamina është zbuluar edhe në urinën e 9-vjeçares Georgina.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar

Propozimi i Ramës për kryetaren e SHISH, deputeti Shehu: Dëmton Kosovën, s'duhet t'i bëjmë karshillëk! Është patriotizëm i gabuar