Lefter Maliqi flet nëse do të votonte (ose jo) për shkarkimin e Metës

1557998264_1557997730maliqi.jpg

Lefter Maliqi, deputeti i opozitës së re ardhur në Kuvend nga listat e PD-së pas djegies së mandatit, thotë se nuk do të votojë për shkarkimin e Metës, pas iniciativës së mazhorancës që ka nisur procedurat për të çuar në Kuvend këtë kërkesë.

Në një prononcim për gazetaren e Report Tv, Esiona Konomi, Maliqi thotë se presidenti shmangu përplasjen civile, që sipas tij mund të ndodhë me mbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor.

"Në asnjë mënyrë,Presidenti bëri aktin më të mirë në shërbim të vendit. Shmangu konfliktin dhe përplasjen civile. Tregoi veten mbi palët dhe do të mbahet mend në histori për veprimin si burrë shteti", u shpreh Maliqi.


Lajmi kryesor:

Shkarkimi i Metës? Maliqi: Kundër, veproi si burrë shteti! Gjoni: Kusht ndryshimi i Kushtetutës


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?×

Lajmi i fundit

John

Albin Kurti nxjerr anëtarin e partisë së gruas së Milosheviçit të protestojë kundër Thaçit