Ndeshja për bamirësi/ 'Legjendat' e kombëtares shqiptare eleminohen përballë Italisë në penallti

Kombëtarja shqiptare e yjeve të së kaluarës është eleminuar në përballjen miqësore ndaj Italisë fqinje në Air Albania Stadium. Koha e rregullt 30 minuta ka përfunduar me rezultatin barazim 1-1, ndërsa në goditjen e penalltive, Italia la pas Shqipërinë me rezultatin 3-2. Tashmë Italia do të përballet me një prej dy skuadrave që do të përballen në 30 minutëshin e dytë, Greqinë ose Turqinë.

Italia triumfon turneun e bamirësisë për tërmetin në 'Air Albania Stadium'! Yjet e kombëtares: Kontribut për vendin /VIDEO

×

Himara 2 ‘kryetarë’ në burg, vendi vakant pas dorëheqjes së Jorgo Goros! Këshilli Bashkiak komandon sot kryebashkiakun e ri