Legjitimiteti i opozitës në Kuvend, Rama i përgjigjet Metës: E ulët dhe e padenjë

Nga foltorja e Kuvendit, Edi Rama kishte një përgjigje edhe për Ilir Metën që është shprehur se njeh vetëm 82 mandate të Kuvendit dhe se të tjerët janë ilegjitimë. "Sa herë ky parlament merr vendime ju dilni fëmijë pa nënë e baba, dilni ilegjitim. Jo për mua. Për atë që një kategori e quajnë legjitim dhe një jolegjitim. Kjo është shumë e ulët dhe e padenjë, se askush nga ne këtu nuk është ilegjitim. Ju jeni këtu politikisht me nënë e me babë, disa me Monikën disa me Lulin. Janë ata që ju kanë sjellë, as PS dhe as ndonjë monarki paralele me republikën. Dhe në këtë aspekt unë sot para të gjithëve dua t’ju shpreh solidaritetin tim në këtë pikë dhe dua ta përsëris që unë nuk e respektoj më shumë Lulzim Bashën se Rudina Hajdarin, nuk e vlerësoj më shumë Metën se Murrizin, dhe askënd që është jashtë dhe sulmon nga jashtë, se sa të gjithë ju në këtë sallë, përfshirë edhe naltmadhninë e tij në tentativë, Kujtim Gjuzin".


Lajmi kryesor:

Hajdari: Listat duhet të hapen 100%! Rama: Rrezikohet përfaqësimi i grave! Reflektoni për të votuar paktin e 5 Qershorit, s'e grisim dot (VIDEO)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit