Leku vijon të forcohet përballë euros dhe dollarit, ja si këmbehet me monedhat e huaja

Leku vijon të forcohet përballë euros dhe dollarit, ja si këmbehet me monedhat e huaja

Leku po vijon ende forcimin e pozitës në kursin e këmbimit me monedhat e huaja. Sipas të dhënave zyrtare të Bankës së Shqipërisë, monedha vendase ka shënuar sërish rritje përballë euros dhe dollarit.

Përkatësisht euro dhe dollari u zhvlerësuan respektivisht me 0.25 dhe 0.35 lekë.

Një dollar këmbëhet sot me 97.73 lekë, ndërsa një euro këmbëhet me 103.86 lekë.

Rënie përballë lekut shënuan edhe paundi britanik e franga zviceriane. Respektivisht, një paund këmbëhet me 120.67 lekë ndërsa një fragë me 111.30 lekë.

Me nisjen e vitit të ri 2024, monedhat e huaja kanë shënuar sërish rënie përballë lekut.

Tabela e Bankës së Shqipërisë për kursin e këmbimit valutor

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Kombëtarja nis përgatitjet për ndeshjen e fundit në Grupit B ndaj Spanjës

Euro 2024/ Kombëtarja nis përgatitjet për ndeshjen e fundit në Grupit B ndaj Spanjës