Greqi/ Kisha dhe shtëpi të shembura nga tërmeti i mesditës, nuk raportohen të lënduar

Kisha dhe ndërtesa e rrënuar nga tërmeti

Një tërmet 6 ballë “goditi” vendin fqinj, Greqinë në Elasona rreth orës 12 mesditën e sotme.

Pavarësisht se tërmeti “shkundi” vendin, lëkundjet e të cilin janë ndjerë edhe në Shqipëri, fatmirësisht ende nuk është raportuar asnjë viktimë apo i lënduar.

Pasi lëkundjet pushuan u evidentua se një i moshuar në fshatin Mesohori të Elasonas, u bllokua nën rrënojat e një ndërtese, por fatmirësisht pas operacionit nga zjarrfikësit, i moshuari shpëtoi.

Përveç një ndërtese si pasojë e tërmetit është rrënuar edhe kisha në fshatin Mesohori.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.3 ballë, ‘shkundet’ Greqia (VIDEO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i pranueshëm për ju përdorimi i të dhënave personale nga një parti politike?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO epike / Xhelal Mziu përmbys programin e Bashës dhe befason: Do dyfishojmë pagat në privat!