Leonardo kapet me Gatusso-n pas humbjes me Torinon, ditët e numëruara për trajnerin

Leonardo kapet me Gatusso-n pas humbjes me Torinon, ditët e numëruara për trajnerin

Dalja nga zona “Champions” pas humbjes me Torinon ka tërbuar drejtuesit e Milanit. Menjëherë pas ndeshjes siç raportojnë mediat në Itali, Gazidis, Leonardo dhe Maldini kanë mbajtur një mbledhje me tone të ashpra në dhomat e zhveshjes me trajnerin. Ndryshe nga administrator i deleguar dhe Maldini, Leonardo është treguar i ashpër, duke bërë akuza të drejtpërdrejta ndaj Gatusso-s si për lojën në përgjithësi por ashtu edhe për disa zëvendësime në veçanti.

Në rrethanat aktuale është tepër e vështirë për të gjetur një zëvendësues dhe nuk është marrë vendimi ekstrem, por sipas të gjithave gjasave ‘martesa’ e Gatusso-s me ‘djallin’ do të përfundojë në qershor. Drejtuesit e konsiderojnë të pajustifikueshëm faktin që ekipi të marrë 4 pikë në 7 ndeshjet e fundit.  

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Partisë Demokratike, koalicioni Meta-Berisha do të vijojë garën për zgjedhjet lokale të 14 majit

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e Partisë Demokratike, koalicioni Meta-Berisha do të vijojë garën për zgjedhjet lokale të 14 majit