Lëvizje në burgun e Drenovës, Altin Gusho largohet nga posti i drejtorit! Gjatë drejtimit të tij, u shënuan shkelje të shumta

Lëvizje në burgun e Drenovës, Altin Gusho largohet nga posti i drejtorit! Gjatë drejtimit të tij, u shënuan shkelje të shumta

Foto ilustruese

Altin Gusho do të zëvenësohet nga Durim Toska në postin e drejtorit të burgut të Drenovës. Pas dy vitesh në këtë detyrë, sot është bërë me dije se Gusho nuk do të mbajë më këtë post dhe se do të emërohet në një tjetër pozicion në qarkun e Korçës, që ende nuk është bërë me dije.

Kujtojmë se gjatë kohës së tij si drejtor në burgun e Drenovës, pati edhe disa ngjarje që lëkundën pozitën e tij si rasti i tentativës së njërit prej policëve për të futur lëndë narkotike brenda burgut me porosi të njërit prej të dënuarve. Gjithashtu u shënua edhe një rast i dhunës së njërit prej të dënuarve kundrejt një efektivi.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i Dakos, a po përmbush SPAK pritshmeritë në luftën e korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Zv.ministri: Shqipëria ka nevojë për amnisti të re për armët, duhet parapërgatitje! Struktura e re e policisë, vëmendje krimeve kibernetike

Zv.ministri: Shqipëria ka nevojë për amnisti të re për armët, duhet parapërgatitje! Struktura e re e policisë, vëmendje krimeve kibernetike