Lëviznin pa maska në rrugë, gjobiten 473 persona në 24 orët e fundit! Ndëshkohen 12 qytetarë që lëviznin pas orës 22:00 (VIDEO)

Në 24 orët e fundit, policia gjobiti 473 qytetarë të cilët u konstatuan duke lëvizur pa maska në rrugë.

Ata u ndëshkuan me 3000 lekë, shumë e cila do të vendoset në faturën e energjisë elektrike.

Gjatë kontrolleve, 4 persona u shoqëruan në komisariat pasi nuk kishin mjete identifikimi. Pasi u dërguan në komisariat, u identifikuan e më pas u gjobitën.

Policia e Shtetit, krahas punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, sigurimin e rendit dhe qetësisë publike, do të vijojnë punën për monitorimin e zbatimit të masave anticovid në të gjithë vendin.

E.M./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Reshje intensive, e hëna paralajmëron rrezik përmbytjesh! IGJEUM: Dëbore e dendur në zona malore, stuhi ere në det