Lewandowski mbetet pa trofe, 'Topi i Artë' për vitin 2020 nuk do të jepet

Lewandowski mbetet pa trofe, 'Topi i Artë' për vitin 2020 nuk do të jepet

Robert Lewandowski

Drejtori i 'Topit të Artë' i ka dhënë fund spekulimeve nëse Robert Lewandowski do ta marrë çmimin e vitit 2020.

Ditët e fundit ka pasur zëra se 'France Football', organizatori i përzgjedhjes së 'Topit të Artë', po mendon të japë çmimin për vitin 2020, i cili nuk u zhvillua për shkak të pandemisë së Covid-19.

Në 2020 favorit i qartë ishte ylli polak Robert Lewandowski, i cili fitoi Ligën e Kampionëve me Bayernin në vitin 2020. Drejtori përzgjedhës Nicolas Manissier doli para mediave dhe pretendoi se dhënia e çmimeve për vitet e mëparshme është jashtë logjikës.

"Ne nuk po mendojmë t'i japim Robert Lewandowskit çmimin për vitin 2020. Si institucion, ne kemi rregullat tona që i përmbahemi rreptësisht", tha Manissier.

Në vitin 2020 ai nuk e fitoi çmimin për shkak të pandemisë, por në vitin 2021 çmimin e mori Lionel Messi, megjithëse shumë besonin se Lewandowski e meritonte shumë më tepër se argjentinasi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik