'Lewandowski meritoi Topin e Artë', Tahiri: Fitoi gjithçka me Bayern, nuk mjaftonte vetëm sulmuesi i vitit

‘Topi i 7 i Artë’ në karrierë për Lionel Messi-n ka ardhur me shumë polemika pavarësisht se historia e këtij futbollisti që këtë vit fitoi Kupën e Amerikës është thuajse e papërsëritshme. Përfaqësuesi i Shqipërisë në këtë votim, gazetari Besnik Dizdari, vlerësoi me pikët maksimale 6 Jorginho-n e Italisë, ndërsa me 4 Lionel Messi-n. Edhe Ermal Tahiri, ish-futbollisti i kombëtares shqiptare, për Report TV thotë se trofeu individual prestigjioz këtë vit nuk i takonte argjentinasit.

“Duke patur parasysh të gjithë ecurinë gjatë vitit, mendoj se Lewandowski e meritonte më shumë. Polaku nuk duhet të ishte vetëm sulmuesi i vitit, por edhe fituesi i ‘Topit të Artë’. Lewandowski ka bërë një kampionat shumë të mirë me Bayern-in ku u shpall kampion dhe doli golashënues i Europës,”-shprehet Ermal Tahiri, ish-futbollist i kombëtares.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Grupimi Berishës koalicion me LSI për zgjedhjet e 6 marsit. Mendoni se ky vendim do u sjellë:×

Lajmi i fundit

John

Basha: Vetingu i politikanëve ndan shapin nga sheqeri! Berishës i është lidhur goja për denoncimin e oligarkëve se e mbështesin