Lewandowski shpëton Bayernin nga humbja në start, Hertha e Berlinit e barazon me dy gola të çuditshëm

Lewandowski shpëton Bayernin nga humbja në start, Hertha e Berlinit e barazon me dy gola të çuditshëm

Nga ndeshja Bayern Mynih- Hertha Berlin

GJERMANI- I përhershmi Lewandowski nuk ka mjaftuar që Bayern ta fillojë sezonin e ri me një fitore. Pas shumë vitesh bavarezët e nisin startin e kampionatit me barazim, përballë Herthës së Berlinit. 

Lewandowski shënoi nga një gol për çdo pjesë por minutat 36' dhe 39' ishin vendimtare për sfidën në Allianz Arena. Goli i barazimit të përkohshëm u shënua Dodi Lukebakio i cili ishte rastësisht në aksion dhe thjesht sa devijoi me kurriz gjuajtjen e Ondrej Duda. Neuer nuk reagoi dhe la topin të përfundojë në cepin e majtë të rrjetës.

3 minuta më vonë një përgjumje totale e mbrojtjes së Bayern nxori bomberin boshnjak Ibiseviç përballë Neuer i cili dribloi gardianin gjerman dhe dërgoi topin në rrjetë.

Në minutën e 60' Lewandowsi shënoi nga pika e bardhë e penalltisë duke e çuar rezultatin në 2-2 për të qenë rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?

Noizy flet për nënën e vajzës dhe jetën romantike sot: Single apo në lidhje?