Lezhë, 10-fishohen gjobat për subjektet që hedhin inertet

Firmat e ndërtimit dhe qytetarët që hedhin inerte në vende të papërcaktuara në territorin e Bashkisë Lezhë do të përballen me masa të ashpra ndëshkimore. Paketa e re fiskale e miratuar pak jave më parë parashikon gjoba deri në masën 20 mijë lekë të reja për çdo rast shkelje.

Drejtori i Tatim Taksave në Bashkinë e Lezhës Arben Ndoj thotë se kjo ka ardhur si një nevojë për të frenuar këtë fenomen mjaft shqetësues në Lezhë. 10-fishimi i gjobave pritet të disiplinojë firmat e ndërtimit dhe qytetarët, ndërsa bëhet e ditur se nuk do ketë tolerime ndaj shkelësve të ligjit.

/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

  • Toni: 05/03/2019 03:07

    Gjdo gje beni veq at eren mbeturinave te peshkut te ganalli edhe te porti mos I ngacmoni se na duhen per arome

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Braçe nxjerr pamjet e rrezikshme të dy punëtorëve në maj të vinçit në Tiranë dhe reagon i alarmuar: Kaq pak vlen jeta e njeriut