15 pako kg kanabis në formë çokollate në autobusin e linjës Tiranë-Tropojë, prangoset shoferi

15 pako kanabis, me peshë 3.1 kilogramë, e përpunuar në formë çokollate është sekuestruar nga policia e Lezhës në autobusin e linjës Tiranë-Tropojë. Përmes operacionit ‘Linja’ uniformat blu kanë prangosur drejtuesin e automjetit Alban Ismalaj, i cili tashmë është marrë nën hetim me akuzën e prodhimit dhe shpërndarjes së drogës.

Gjatë këtij operacioni, në Kurbin policia ka ndaluar autobusin dhe pas kontrollit të kryer në bagazhet e tij është gjetur një çantë, brenda së cilës kishte 15 pako me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, e përpunuar si çokollatë.

43-vjeçari Ismalaj nga Tropoja është arrestuar në flagrancë. Vijojnë hetimet nga policia , për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ZZZ: 09/07/2022 10:47

    Sa spiuna paskemi mër zot. Gjithmon me tmarumit shteti trrego dhomët e trrego që funksionon. Spiuna hesapi mo morin në qaf kto me 2kg bar e çokollat.ikni kapni ato 500 kg tbardh në port apo aty sju a mba se ikni për lesh

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Gërdeci dhe privatizimi i ish-kompleksit Partizani nën hetim, a besoni se SPAK do të bëjë drejtësi?×

Lajmi i fundit

Nis në Tel-Aviv ndeshja delikate e Kombëtares, kuqezinjtë për t’u ‘hakmarrë ndaj Izraelit

Nis në Tel-Aviv ndeshja delikate e Kombëtares, kuqezinjtë për t’u ‘hakmarrë ndaj Izraelit