Lezhë/ Largimi i pushuesve nga plazhi shkakton trafik kilometrik, ja akset më të bllokuara (FOTO+VIDEO)

Kjo e hënë pushimi (17 qershor 2024) një ditë pas festës së Kurban Bajramit, ka sjellë dyndje pushuesish në plazhet e Lezhës e për rrjedhojë trafik të rënduar.

Largimi i menjëhershëm i pushuesve nga plazhet, ka krijuar kaos në lëvizje.

Situata më problematik paraqitet në rrugën e Shëngjinit, si dhe në aksin Milot-Balldren, ku që prej orës 17:00 është krijuar radhë kilometrike automjetesh.

Ndërkohë policia rrugore është vendosur në disa pika për të lehtësuar lëvizjen dhe orientuat shoferët që të përdorin rrugët alternative.

 

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet

Zgjedhjet në Himarë, Kolegji Zgjedhor: KQZ të paraqesë projektvendim të ri për afatet