Lezhë, mbytet një 58-vjeçar në plazhin e Tales! Në zonë nuk kishte roje bregdetare

Lezhë, mbytet një 58-vjeçar në plazhin e Tales! Në zonë nuk kishte roje bregdetare

Plazhi i Talës

Pushimet janë kthyer në tragjedi për familjen Mustafaj, ku kryefamiljari ka humbur jetën pasi është futur për t’u larë në plazhin e Tales në Lezhë.  Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orën 17:35 , ku 58-vjeçari Naim Mustafaj, banues në Burrel, ishte futur në det për t’u larë në plazhin e Hidrovorit në Tale të Lezhë. Mustafaj me origjinë nga Burreli rrezikoi të mbytej në det dhe u arrit të nxirrej prej atje i gjallë, por fatkeqësisht ka humbur jetën rrugës për në spital.

Pavarësisht se jemi në kulmin e sezonit turistik në shumë zona bregdetare mungojnë rojet bregdetare. Disa ditë më parë ministri Blendi Klosi paralajmëroi se të gjithë ato pronarë që nuk marrin masa dhe nuk vendosin roje bregdetare do të mbajnë përgjegjësi dhe do të ndiqen penalisht.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Zveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen

Vrasja e policit në Kosovë, Kurti: 30 persona të armatosur rëndë janë rrethuar nga policia në Zveçan, po qëllojnë drejt efektivëve! Të dorëzohen