Libani nuk gjen qetësi/ Shpërthim në një depo armësh, disa të plagosur

Libani nuk gjen qetësi/ Shpërthim në një depo armësh, disa të plagosur

Libani nuk gjen ende qetësi teksa sot një tjetër shpërthim ka ndodhur në në një depo armësh në një zonë që kontrollohet nga një grup shiit i mbështetur nga Hezbollahu.

Prej shpërthimit janë plagosur disa njerëz dhe një valë të re shoku dhe frike ka mbështjellë vendin i cili po përballet me krizën e tij më të thellë në tre dekada.

Burimet e sigurisë thanë se shpërthimi i depos, ishte shkaktuar nga një "gabim teknik".

Hezbollah vendosi një kordon sigurie rreth vendit të shpërthimit dhe gazetarët u ndaluan t'i afroheshin zonës që nga shpërthimi i Bejrutit më 4 gusht, zjarret në port dhe gjetkë në kryeqytet kanë shkaktuar panik në Bejrut, ekonomia e të cilit është në krizë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri

Greqi/ Plagoset rëndë shqiptari, 42-vjeçari humbi kontrollin e mjetit dhe u përplas me një pemë ulliri