Librat e gjuhës shqipe zënë vendin e tyre special në bibliotekën e Hanias në Greqi, mes tyre abetarja

Foto nga librat

Foto nga librat

GREQI- Në bibliotekën e Hanias, në Kretë të Greqisë kanë zënë vendin e tyre special disa libra të gjuhës shqipe, mes tyre edhe abetarja.

Sipas një postimi në rrjetin social Facebook nga faqja zyrtare e bibliotekës, ato janë një donacion nga presidenti i shoqatës së emigrantëve shqiptarë në Hania.

Në postim shkruhet se ky donacion shton bashkëpunimin dhe në të njëjtën kohë inkurajon fëmijët shqiptarë të vizitojnë bibliotekën dhe të marrin libra, kur pandemia të ketë marrë fund.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën