Librazhdi, Saranda dhe Fieri ndriçohen për festat e fundvitit! Drita, fishekzjarre dhe muzikë (VIDEO)

Shqipëria ndodhet zyrtarisht në festë. E kthyer tashmë në traditë, qendrat e shumë qyteteve janë ndriçuar nga qindra drita të bredhit të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri. Këtë mbrëmje Librazhdi, Saranda, Fieri kanë bërë numërimin mbrapsht, duke e shoqëruar këtë çelje të festës zyrtare nga disa fëmijë të vegjël.

Në orën 18.00 Fieri u ka uruar mirëseardhjen festave të fundvitit duke e ndriçuar këtë qendër të qytetit te mbushur nga dhjetëra qytetarë pavarësisht kohës me reshje shiu. Jo vetëm fëmijë por edhe qytetarë të moshave të ndryshme i janë gëzuar çeljes së festave.

Në të gjitha qytetet nuk munguan as lojërat argëtuese për fëmijët duke krijuar një atmosferë festive të gëzueshme.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku