Libri i ri: Trump i tha Putin 'Do ta luaj të fortin me ty para kamerave'

Sipas ish-zëdhënëses së Shtëpisë së Bardhë, ish-presidenti amerikan, Donald  Donald Trump, i ka thënë homologut të tij rus, Vladimir Putin, se duhet ta luajë të fortin para tij sa për t’u dukur i tillë para kamerave.

“Në rregull, do të sillem pak më i fortë me ty për disa minuta, por është për kamera dhe pasi ti të largohesh, do të flasim. A po kupton?”, Grisham thotë ta ketë dëgjuar Trump duke i thënë homologut rus gjatë takimit në Osaka të Japonisë më 2019.

Ish-zëdhënësja Grisham ka pretenduar t’i ketë dëgjuar këto fjalë dhe këtë e ka përshkruar në librin e saj të ri, të titulluar “I’ll take your questions now”, që do të publikohet javën e ardhshme.

Para gazetarëve në Samitin e G20-ës në Japoni, kur Grisham ishte afër, Trump ishte tallur me Putinin, duke thënë se të dy duhet t’i heqin qafe gazetarët që kanë publikuar lajme të rreme, duke i thënë kreut të Kremlinit: “Ju në Rusi s’e keni këtë problem”.

Putini ia kishte kthyer: “Po, po, edhe ne e kemi të njëjtin”. Trump më pas i buzëqeshi Putinit dhe i tha: “Mos u përziej në zgjedhje”, thuhet në artikullin e The Guardian.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të humbasin vitin akademik?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Nuk është kurrë vonë për të jetuar ëndrrën! Gjyshja Butto nga Palestina fiton zemrat e të gjithëve, diplomohet në moshën 85-vjeçare