Lideri i Hamasit:  Vrasja e fëmijëve të mi nuk do të ndikojë në kërkesat e grupit tonë

Lideri i Hamasit:  Vrasja e fëmijëve të mi nuk do të ndikojë në kërkesat e grupit tonë

1712774646_tkityktyktyku.JPG

 
Ismail Haniyeh

"Vdekja e fëmijëve të mi nuk do të ndikojë në thirrjet e Hamasit për një armëpushim".

Kështu deklaroi kreu i Hamas, Ismail Haniyeh, pas vrasjes së tre fëmijëve dhe tre nipërve të tij në veriun e Rripit të Gazës, nga një sulm izraelit. 


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Izraeli vret 3 djemtë e udhëheqësit të Hamasit Ismail Haniyeh në një sulm ajror! Sulmi izraelit lë 14 viktima në Rripin qendror


K.M/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ 'Kosova është Serbi', gazetari shqiptar përshëndet serbët me 'shqiponjën': Është zemra e Shqipërisë

VIDEO/ 'Kosova është Serbi', gazetari shqiptar përshëndet serbët me 'shqiponjën': Është zemra e Shqipërisë