Liga e Kombeve/ Kombëtarja e vajzave barazon me Hungarinë në Shkodër

Liga e Kombeve/ Kombëtarja e vajzave barazon me Hungarinë në Shkodër

Kombëtarja e vajzave

SHKODËR - Kombëtarja shqiprtare e vajzave në futboll e nisi me barazim ndaj Hungarisë edicionin e ri në Ligën e Kombeve për këtë kategori. Takimi i parë i vajzave kuqezi, i luajtur pasditen e sotme në stadiumin ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës u mbyll me rezultatin 1-1.

Goli për Shqipërinë u shënua nga sulmuesja Qendresa Krasniqi në minutën e 26-të, ndërsa për Hungarinë shënoi kapitenia Evelin Fenyvesi në minutën e 74-t.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 në favor të vajzave kuqezi. Pavarësisht rasteve të Hungarisë, skuadra jonë shfrytëzoi momentin më të mirë dhe gjeti golin e epërsisë. Viona Rexhepi shpëtoi fillimisht ekipin nga goli në minutën e 15-të, ndërsa në minutën e 26-të, Qëndresa Krasniqi realizoi golin e avantazhit për Shqipërinë.

Fraksioni i parë mbyllet me avantazhin 1-0 për Shqipërinë. Hungarezet barazojnë rezultatin në minutën e 74-t, pas një goli të shënuar nga kapitenia Fenyvesi, e cila përfiton nga rrëmuja e krijuar në zonën tonë dhe e çon topin në rrjetë. Të martën, Kombetarja shqiptare e vajzave do të luajë ndeshjen e dytë të grupit ndaj Irlandës së Veriut në Belfast.

Trajneri Armir Grima hodhi në fushë këtë formacion titullar: Viona Rexhepi (GK), Arbenita Curraj, Sara Maliqi, Endrina Elezaj, Qendresa Krasniqi, Megi Doçi (C), Maria Bashka, Gresa Berisha, Lucie Gjini, Kristina Maksuti, Alma Hila.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si i gjen shqiptarët 111- vjetori i shpalljes së pavarësisë?×

Lajmi i fundit

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’

Dita e Pavarësisë/ Surpriza e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit për udhëtarët në aeroportin ndërkombëtar ‘Nënë Tereza’