Liga e Kombeve, prezantohet
himni i kompeticionit /AUDIO

Liga e Kombeve, prezantohet<br />himni i kompeticionit /AUDIO<br>
Sot u hodh shorti për Ligën e Kombeve në Lozanë të Zvicrës dhe Shqipëria do të jetë në grup me Skocinë dhe Izraelin.

Gjithashtu u prezantua edhe himni i këtij kompeticioni, i cili është regjistruar me një orkestër filarmonike dhe një kor në gjuhën latine.

Himni ishte një përzierje e muzikës elektronike dhe orkestrës filarmonike që ka çaur në një krijim tepër bashkëkohor.

Ky himn do të luhet në të gjitha eventet ceremoniale të Ligës së Kombeve, në hyrjen e lojtarëve në fushë. 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën