Liga Unike/ Tirana disfatë të thellë në Prizren, Partizani fiton në Vlorë! Gjysmëfinalet në basketboll për femra

Liga Unike/ Tirana disfatë të thellë në Prizren, Partizani fiton në Vlorë! Gjysmëfinalet në basketboll për femra

Nga përballja e këtij sezoni mes Flamurtarit dhe Tiranës

Bashkimi - Partizani dhe Flamurtari - Prishtina janë gjysmëfinalet e edicionit të dytë në Ligën Unike mes Shqipërisë dhe Kosovës në basketbollin për femra. Gjithçka u konfirmua në javën e nëntë të ndeshjeve, me duelet që ishin të luftuara dhe me pikë.

Në tre përballjet e javës së fundit, aty ku dolën edhe katër skuadrat kundërshtare, Prishtina fitoi në transfertë 65-88 me Penza, duke kaluar më tej si e treta në renditje. Në Pallatin e Sportit në Vlorë, Flamurtari vendas humbi 68-73 me Partizanin, teksa të dyja skuadrat kalojnë më tej në bazë të renditjes.

Bashkimi i Prizrenit fitoi bindshëm 93-68 kundër Tiranës në shtëpi, duke kaluar më tej si e para e grupit edhe pse me pikë të barabarta në renditje. Tanimë gjysmëfinalet e Ligës Unike në basketbollin për femra do zhvillohen në 15 mars dhe finalja e madhe një ditë më vonë po në Vlorë.

Gjysmëfinalet 15 mars:

Bashkimi - Partizani

Flamurtari - Prishtina

Finalja 16 mars

Renditja:

Bashkimi 17 pikë

Flamurtari 17 pikë

Prishtina 16 pikë

Partizani 15 pikë

Tirana 13 pikë

Penza 12 pikë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump

FOTOLAJM/ Trupat speciale mbi godinën, momenti i parë pas ekzekutimit të atentatorit të Trump