‘Ligjet’/ Çupi-Manjës: Shqipëria ka nevojë urgjente luftën kundër korrupsionit! Ministri: Ne bëmë Reformën në Drejtësi

Në komisionin e Ligjeve, deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi është përplasur me ministrin e Drejtësisë Ulsi Manja, ndërsa çështja kryesore ka qenë lufta ndaj korrupsionit.

Çupi: Shqipëria ka nevojë për të punuar, nevojë urgjente për të luftuar korrupsionin, për rezultate sa më të prekshme në këtë pikë. Urgjente lufta kundër korrupsionit, që i ka ulur kokën Shqipërisë. Më pak propagandë e orë të gjata me fol, e më shumë punë. Prioriteti numër 1: ishte lufta ndaj korrupsionit, dhatë shifra po nuk kuptuam asgjë. Kemi korrupsion galopant që po e mbyt Shqipërinë, asnjë sistem vlerësimi sa i takon luftës në këtë fushë, kemi korrupsion në prokurimet publike, në bashki.

Manja: Nuk e di çfarë kërkoni më nga kjo maxhorancë kur bëmë reformën në drejtësi, SPAK e GJKKO dhe thamë bujrum zyrtarë dhe ish zyrtarë të hetohen. Kërkoni llogari se çkeni bërë për anti-korrupsionin. Simbolin e Korrupsionit e keni atje në ballkon. Ndërsa ai tjetri që thotë mbështes SPAK,3 çështje ka ai, rrugën Durrës-Kukës, 21 janarin. Ne me SPAK e kemi politikën e dyerve të hapura, ju thoni shkoni rrini atje dhe kur nuk thirreni.


Lajmi kryesor:

Skema mashtrimi me institucionet financiare dhe përmbarimi privat, Manja te 'Ligjet': Ka 2 hetimet që po bëhen! 11 licenca të hequra në 1 vit


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik

Alban Daci: Dorëzimi politik përballë një vendimi juridik