Lihet në burg tropojani që qëlloi me bomba molotov ndaj institucioneve dhe policisë

Arrest me burg vendosi Gjykata e Tiranës për Marash Qerimin, 40-vjeçarin nga Tropoja, i cili u arrestua pasi në protestën e opozitës joparlamentare më 11 maj, u zbulua nga filmimet se ka sulmuar institucionet dhe punonjësit e policisë me bomba molotov, kapsolla, flakadanë dhe sende të forta.

Ai akuzohet për veprat penale "organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime te paligjshme”, “kundërshtimi i punonjësit të Policisë së rendit publik”, “goditja për shkak të detyrës”, “shkatërrimi i pronës me zjarr” dhe "shkelja e rregullave mbi lëndët plasëse, djegëse dhe radioaktive”.


Nga goditjet, kundërshtimet dhe përdorimi i lëndëve piroteknike, sendeve të forta dhe bombave molotov, mbetën të plagosur 16 punonjës të Policisë, të cilët morën ndihmën në spitalin e Traumës.

Si pasojë e përdorimit të bombave molotov, u shkaktuan dëme të konsiderueshme në institucionet shtetërore.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të dyshuar, të përfshirë në këto veprime të kundraligjshm

G.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Berti: 18/05/2019 15:05

  Iku dhe njeri per lesh vetem e vetem se do te jete " hero " i familjes kriminale Berisha. Nje "hero " tjeter leshi i familjes gjakatare Berisha eshte edhe Syl Lusha, xhaxhai i Stresit dhe vellai i Sali Lushes. I la kockat tek shkallet e komisariatit te tropojes qe po e sulmonte me arme. U mbushrn burgjet me " heronj " leshi tropojane. Pritni tani kur neper burgje te shikoni parrulla; Toke e Xanum ha ha ha ha

  Përgjigju
 • Tosi: 18/05/2019 14:10

  I shkofte afër në qeli dhe kryehajduti i cez Sahit Tritoli Dollapi Dinamiti që të kalojnë bashkë denimin

  Përgjigju
 • Raul: 18/05/2019 13:28

  Shkoj prap mbrapa Sahit Tritoli Dollap Dinamitit o plehre, tani prit kur të vijë pd ja në pushtet mbas 2029 dhe do shpërblehesh nga plaku i pjerdhur Spaho

  Përgjigju
 • peoples: 18/05/2019 13:00

  Mos harroni eshte nga TROPOJA.NNga tropoja Sali Berisha Myftar Lumneshi Besnik Mustafaj azem zjarrvenesi Stresi I ati i tij ,se si e ka emrin egersira ,.lista e krimineleve nuk mbaron.Te gjithe nga Tropoja

  Përgjigju