Lionel Messi do të largohet nga PSG këtë verë, ja cilat janë destinacionet e mundshme për argjentinasin

Lionel Messi do të largohet nga PSG këtë verë, ja cilat janë destinacionet e mundshme për argjentinasin

Lionel Messi

Lionel Messi do të largohet nga Paris Saint Germain këtë verë. Lajmin e ka bërë të ditur gazetari Fabrizio Romano në rrjetin e tij social duke thënë se sulmuesi anësor ka vendosur të mos rinovojë kontratën me francezët.

Ngjarja më e fundit ku klubi e pezulloi për shkak të udhëtimit të tij në Arabinë Saudite për një fushatë komerciale duket se ka qenë vendimtare për vendimin e tij.

Ndërkohë Messi ka disa mundësi të reja përsa i përket skuadrave që duan shërbimet e tij dhe nuk përjashtohet mundësia që të ndjekë karrierën e tij jashtë Europës. Al Hilal dhe Inter Miami janë gati t’i ofrojnë Messit një kontratë të majme.

Gjithashtu edhe Barcelona kërkon rikthimin e tij. Në sezonin aktual në Francë, Messi ka luajtur 31 ndeshje dhe ka shënuar 16 gola duke dhuruar edhe 16 asistime për shokët e skuadrës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas