Lionel Messi: Këtë vit e duam Ligën e Kampionëve me Barcelonën

Lionel Messi

Ylli argjentinas Lionel Messi ka treguar synimet e Barcelonës për të fituar këtë sezon trofeun më të madh evropiane për ekipe, Ligën e Kampionëve.

Bëhet e ditur se Messi do të fitojë këtë vit trofeun e Ligës së Kampionëve me Barcelonën.

Mirëpo pas eliminimit të vështirë nga sezoni i kaluar ende i lëndon lojtarët e Barcelonës dhe ata janë të etur për ta shpëtuar veten këtë sezon.

 

Këtë vit ne duam Ligën e Kampionëve. Ne jemi eliminuar në çerekfinale në tre vitet e fundit dhe herën e fundit ishte më e keqja, sepse arritëm në Romë me një rezultat pozitiv në favorin tone.

Duhet të fitojmë garën … për klubin, ekipin, mbështetësit. Ndërsa kemi një skuadër kaq spektakolare, ne mund të garojmë për titullin.  

                                 Lionel Messi

Mirëpo ndryshe, Barcelona gjendet në grup me Tottenham Hotspur, Interin dhe PSV-në.

a.de./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni të kënaqur me punën që bëni?

Komento