Lionel Messi në stol, Argjentina e përshëndet me tre gola në 3 mijë metra lartësi! Brazili të bën 'me zemër' (GOLAT)

Lionel Messi në stol, Argjentina e përshëndet me tre gola në 3 mijë metra lartësi! Brazili të bën 'me zemër' (GOLAT)

Lojtarët e Argjentinës

Argjentina dhe Brazili siguruan fitoret e dyta në po kaq ndeshje të zhvilluara për kualifikueset e Botërorit 2026 në zonën e Amerikës Latine. Kampionët e botës fituan 0-3 në Bolivi, ndërsa Brazili mposhti minimalisht 0-1 Perunë në transfertë.

Në stadiumin "Hernando Siles" në La Paz, Argjentina fitoi 0-3 kundër Bolivisë edhe pse Lionel Messi qëndroi në stol gjatë këtij takimi. Në 3 mijë metra lartësi mbi nivelin e detit, Albiceleste iu fal golave të Fernandez dhe Tagliaficos në pjesën e parë dhe Gonzales në të 83 minutë.

Nga ana tjetër, në "Stadiumin Kombëtar" në Lima, Brazili fitoi me vuajtje 0-1 kundër Perusë vendase. Në një ndeshje të luftuar ishte Marquinhos që gjeti golin në minutën e 90-të të ndeshjes, kjo pas asistit të Neymar.

Pas dy ndeshjeve të para, Brazili dhe Argjentina me gjashtë pikë ndajnë vendin e parë. Pas tyre Kolumbia, Uruguai dhe Venezuela.

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Kuvendi i Rithemelimit, gazetarja e Report Tv: Do të miratohet një rezolutë me tezat e Berishës kundër organeve të drejtësisë

Kuvendi i Rithemelimit, gazetarja e Report Tv: Do të miratohet një rezolutë me tezat e Berishës kundër organeve të drejtësisë