Lionel Messi 'pret në besë' Barcelonën, sulmuesi zgjedh skuadrën e re

Lionel Messi 'pret në besë' Barcelonën, sulmuesi zgjedh skuadrën e re

Lionel Messi

Lionel Messi do bashkohet me skuadrës amerikane Inter Miami pas largimit të tij nga kampionët e Francës Paris St-Germain, njofton L'Equipe. Ish-lojtari i Barcelonës ka refuzuar një ofertë më fitimprurëse nga skuadra e Arabisë Saudite, Al-Hilal. Marrëveshja me Inter Miamin përfshin bashkëpunim nga marka si Adidas dhe Apple.

35 vjeçari fitoi çmimin "Topi i Artë" shtatë herë dhe pritet ta fitojë edhe këtë vit pas suksesit në Kupën e Botës. Duket se "Pleshti" ka njoftuar Barcelonën për vendimin e tij, me fansat në Katalonjë që janë shprehur të zhgënjyer nga vendimi.

Messi duket se në fund është tunduar nga skuadra e Major League Soccer në SHBA, Inter Miami për një sërë arsyesh, duke përfshirë stilin e jetesës dhe një marrëveshje me markat e mëdha që shtrihet përtej futbollit. Ai tashmë ka një shtëpi në Miami, të cilën aktualisht e ka lëshuar me qira.

Messi u largua nga Barça në vitin 2021, pas 21 vitesh me klubin, për shkak të problemeve financiare të klubit. Pritej që këtë verë "Pleshti" të bashkohej me klubin nga La Liga, teksa Barcelona ka probleme me Fair-Play Financiar. Pas akordit me Inter Miami, duket se shpresa e vetme e Barcelonës është në një huazim për sulmuesin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i

U bë bashkëpunëtori i drejtësisë, Artan Tafani tregon kush e vrau Albi Bashaliun në Peqin! U qëllua nga autorë me kapele e maskë COVID-i