Lionel Messi u përlesh me shokun te Argjentina për Antonelën! Papu Gomez 'non grata' në kombëtare

Lionel Messi u përlesh me shokun te Argjentina për Antonelën! Papu Gomez 'non grata' në kombëtare

Messi me familjen duke festuar Kupën e Botës

Kombëtarja e Argjentinës fitoi Kupën e Botës në "Katar 2022". Ka kaluar më shumë se një vit nga ai sukses, por tashmë problemet në radhët e Albicelestes po dalin në sipërfaqe. Papu Gomez, mesfushori i Monzas dhe Lionel Messi janë përplasur pas fitores ndaj Holandës në gjysmëfinale.

Papu Gomez nuk u ftua asnjëherë për të luajtur për Argjentinën pas Katarit, ndërsa mori një pezullim për doping në Serie A. Gjatë emisionit “A la Tarde” u zbulua se ka qenë vendimi i Messit që Gomez nuk do të vishte më kurrë fanellën e Argjentinës.

Gjithçka ka ndodhur gjatë festës së triumfit ndaj Holandës në gjysmëfinale të Botërorit. “Më jep Antonellën”, i tha Gomez - Messit, gjë që shkaktoi një reagim të furishëm.

"Të gjithë janë të lumtur sepse përparuan, të gjithë në dhomat e zhveshjes fillojnë të këndojnë. Çfarë thotë Alejandro El Papu? 'Dorëzo Antonelën, ma jep'. Imagjinoni sytë lazer të Messit... Karton i kuq i menjëhershëm", u tha në emision.

Kjo gjë e ka mërzitur Messin dhe mediat argjentinase prej ditësh po merren me këtë rast.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Këshilli Bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë