Lirohet nga detyra prefekti i Elbasanit, kush është petagogia që e zëvendëson

Lirohet nga detyra prefekti i Elbasanit, kush është petagogia që e zëvendëson

Majlinda Perriu dhe Spiro Maliqi

Majlinda Perriu dhe Spiro Maliqi

Me vendim të Këshillit të Ministrave është liruar nga detyra prefekti i qarkut të Elbasanit Spiro Maliqi. Në vend të tij është emëruar Majlinda Perriu, ndërsa vendimi hyn menjëherë në fuqi.

Maliqi e mbante këtë detyre prej 7 qershorit 2021, i cili më herët mbante postin e shefit të kabinetit të Kryetarit të Bashkisë Elbasan. Ndërkohë që Majlinda Perriu është petagoge në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”.

 

 


Lajmi kryesor:

Vendim i qeverisë/ Firmoset marrëveshja e bashkëpunimit me Britaninë Madhe për transferimin e të dënuarve, ministri: S'ka lidhje me kamp refugjatësh


/xy/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun

FOTOT e rralla të çifteve që u martuan në një ditë me Zogun