Lista e Portugalisë për në Europian, Cristiano Ronaldo pjesë e 'Gjermani 24'

Lista e Portugalisë për në Europian, Cristiano Ronaldo pjesë e 'Gjermani 24'

Portugalia feston Euro 2016 në Francë

Trajneri i Portugalisë, Roberto Martinez ka publikuar listën me 26 emrat që do marrë me vete në "Gjermani 2024". Ylli i Al Nassr, Cristiano Ronaldo do jetë pjesë e sulmit, teksa pritet që të udhëheqë sërish të tijtë për një fazë finale me pritshmëri të larta, pas triumfit në "Francë 2016". Edhe veterani Pepe nuk mungon mes 26 emrave.

26 futbollistët e grumbulluar:

Portierë: Diogo Costa, Sá, Patrício

Mbrojtës: António Silva, Danilo Pereira, Dalot, Inácio, Cancelo, Nélson Semedo, Nuno Mendes, Pepe, Rúben Dias

Mesfushorë: Bruno Fernandes, João Neves, Palhinha, Otávio, Rúben Neves, Vitinha

Sulmues: Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo, Diogo Jota, Conceição, Gonçalo Ramos, João Félix, Pedro Neto, Leão

Në Grupin F të Euro 2024, Portugalia përballet me Turqinë, Gjeorgjinë dhe Çekinë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi! Shkroi mbi 3 mijë tekste këngësh shqiptare

Ndahet nga jeta poeti i njohur Agim Doçi! Shkroi mbi 3 mijë tekste këngësh shqiptare