GOLAT/ Milani me mendjen te Napoli, kuqezinjtë lënë pikë në Bologna! Vendasit shënojnë pas 33 sekondave

Goli i Sansone-s

Java e 30-të e Serie A ka nisur me një rezultat befasues. Në stadiumin "Renato Dall'Ara", Bologna vendase barazoi 1-1 me Milanin, në një ndeshje ku goli i parë u shënua pas vetëm 33 sekondave lojë. Ka qenë Nicola Sansone që pas asistit të Posch kaloi vendasit në avantazh, për të dërguar në festë mijëra tifozët e pranishëm në tribuna.

Kur pritej fundi i pjesës së parë, Pobega te Milani vendosi ekuilibrat në 1-1. Në të 40 minutë, e majta e futbollistit nga jashtë zone goditi shtyllën dhe më pas u ndal në rrjetë.

Trajneri Pioli bëri disa ndryshime në formacionin e kuqezinjve, duke lënë pushim disa nga titullarët për ndeshjen e kthimit me Napolin në Champions League, që luhet mesjavën që vjen.

Milani për ndeshjen e dytë radhazi ndalet në barazim në Serie A, teksa me 53 pikë mban vendin e katërt. Bologna me 44 pikë ngjitet në vendin e tetë.

Tragjedia në Shkodër, a duhet gratë të denoncojnë çdo formë dhune?