Liverpool dhe Real Madrid në garë për Brozovic, klauzola me Interin i hap rrugën largimit

Mediat në Itali kanë raportuar për një garë mes Liverpool dhe Real Madrid për mesfushorin e Interit Marcelo Brozovic. Sipas këtyre burimeve kampionët e Europës Liverpool, kanë dërguar skautët e tyre në ndeshjen derbi që Inter fitoi 4-2 kundër Milan dhe në të cilën kroati realizoi një gol.

Nga ana tjetër, duke iu referuar Mundo Deportivo-s edhe Real Madrid është vënë pas 27-vjeçarit, i cili shihet nga Zidan si zëvendësuesi i Modric. Për të blerë mesfushorin si për Liverpool ashtu edhe për Real Madrid nuk duket e vështirë pasi Brozovic ka një klauzolë 55 mln euro për skuadrat jashtë Italie.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Presidenti Meta në Shkodër nderon me titull Zef Gjinin: Njeriu që e bën drurin të flasë (VIDEO)