Liverpool rikthehet tek fitoret me një përmbysje, Manchester United kapërcen krizën

Nga ndeshja Liverpool- Totenham

ANGLI- Liverpool është kthyer tek seria e fitoreve me një përmbysje ndaj Totenham Hotspurs në Premier League. The Reds e kanë parë veten në disavantazh kur Harry Kane i përfitoi nga një goditje e Son nga jashtë zone. Por golat e Henderson dhe Salah me penallti përmbysën rezultatin në pjesën e dytë duke i dhënë ekipit fitoren e 8-të në 9-të ndeshje. Ekipi i Klopp u ndal në barazim javën e kaluar në Old Trafford ndaj Manchester United por duket se të kuqtë e kanë marë seriozisht këtë vit luftën për titull.

Ndërkohë Manchester United pas 4 ndeshjesh pa fitore ka arritur të marrë frymë në Norwich, në një ndeshje e cila ka bërë me 'zemër' trajnerin Ole Gunner Solskjaer. Vetëm në pjesën e parë djajtë e kuq shënuan dy gola por nga ana tjetër humbën dy penallti me Rashford dhe Martial. Në pjesën e dytë Martial rekuperoi penalltinë e humbur ndërsa golin e nderit për vendasit e shënoi Hernandez. Arsenal u ndal në miniderbin e Londrës nga Crystal Palace. Dhe pse topçinjtë kaluan në avantazh të 2-fishtë me Papastathopoulos dhe David Luiz, miqtë u përgjigjën me penalltinë e Milivojevic dhe Jordan Ayeë për të marrë një barazim 2-2 në Emirates Stadium.

Në ndeshjen tjetër të luajtur sot, Newcastle dhe Wolverhampton Wanderers u ndanë në një barazim 1-1 me golat e Jamaal Lascelles dje Jonny. Me këto rezultate, Liverpool ruan kryesimin e Premier League me 28 pikë, duke mbajtur distancën prej 6 pikësh me Manchester City. Arsenal ngelet në vendin e 4-t me 16 pikë duke humbur ritmin e Chelsea-s dhe Leicester të cilat qëndrojnë mbi topçinjtë në renditje ndërsa Manchester United shkon menjëherë në vendin  7-të me 13 pikë dhe pse ka vetëm 3 fitore në kampionat.

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?