Llogaraja zbardhet nga dëbora, hidhet kripë në rrugë për të shmangur ngricat (VIDEO)

Vlora është 'pushtuara' nga moti i keq përgjatë dy ditëve të fundit. Ndërkohë në Llogara që nga dita e djeshme kanë vijuar reshjet e dëborës.

Edhe pse dëbora ka vijuar përgjatë natës, në këtë aks rrugor nuk janë krijuar probleme. Ndërkohë autoritet kanë hedhur kripë në rrugë për të parandaluar ngrirjen dhe krijimin e shtresave të akullit.

Në zonën e Llogaras ka shkuar edhe një borëpastruese që po pastron rrugën.

//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mori medaljen e artë në Lojërat Olimpike, Distria Krasniqi jehonë në  mediat ndërkombëtare