Moti i keq 'pushton' Vlorën, dallgët dëmtojnë anijet e peshkimit në Radhimë (VIDEO)

Moti i keq në Vlorë ka krijuar probleme tek mjetet e peshkimit. Si pasojë e përplasjes nga dallgët në Radhimë janë dëmtuar disa anije e gomone.

Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili bën me dije se si pasojë e furtunës disa nga mjetet e lundrimit që përdoreshin nga peshkatarët janë marrë nga dallgët e detit.

Ndërkohë pronarët e këtyre varkave kanë shkuar në portin e Radhimës dhe kanë tërhequr mjetet lundruese jashtë ujit.

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Prej 9 muajsh dyshohej se u dogj në makinën e tij në Pukë, gjendet gjallë biznesmeni italian që ngriti në këmbë autoritetet e dy vendeve! U largua ilegalisht nga Hani i Hotit