Londër, identifikohet shqiptari
i vrarë, policia publikon foto

Londër, identifikohet shqiptari <br />i vrarë, policia publikon foto
LONDER- Policia britanike identifikon shqiptarin e vrarë një javë më parë në Chelmsford të Londrës. Urim Rama 27 vjeç u vra pas një sulmi me armë në orët e para të mëngjesit të së dielës së kaluar. 27 vjeçari i cili prej vitesh jetonte në Angli vdiq disa orë më vonë në spital.

Disa media britanike, përfshi dhe BBC kanë publikuar dhe fotot e disa personave të cilët policia kërkon t’i marrë në pyetje në lidhje me vrasjen. Janë fotot e dy grave dhe dy burrave të cilët mendohet se kanë qenë në kontakt me një person të dytë i cili shoqëronte të dyshuarin si autor të krimit, Jamie Waters. 29 vjeçari nga Canvey ndodhet në burg dhe akuzohet për vrasjen e emigrantit shqiptar.

Kamerat e sigurisë filmuan dëshmitarë tek të cilët policia pret të marrë dëshmi të rëndësishme për ngjarjen. Policia e Essex thotë se personi, i cili mund të jetë bashkëpunëtor, apo ka dijeni për vrasjen, është një 28 vjeçar, ndërsa një tjetër 31- vjeçar është liruar me kusht.
(Foto: Personat që policia kërkon ti marrë në pyetje)
(sg/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’