Lonely Planet rendit sërish një vend ballkanik mes 10 destinacioneve që duhen vizituar

Shqipëria ishte përzgjedhur nga gjiganti Lonley Planet si 10 vendet që duheshin vizituar për 2019, këtë herë, për 2020, futet një tjetër vend Ballkanik, fqinja jonë Maqedonia e Veriut, tokë e shumë bashkëatdhetarëve shqiptarë. Në këtë mënyrë agjencitë botërore të turizmit mund të programojnë paketat e tyre turistike, duke u bazuar sigurisht në guidat më serioze botërore.

Sipas Lonley Planet 10 shtete për tu vizituar në vitin 2020 janë: Bhutan, England, North Macedonia, Aruba, Eswatini, Costa Rica, The Netherlands, Liberia, Morocco, Uruguay.

Prestigjiozja Lonley Planet, e cila asnjë vit nuk e harroi Shqipërinë në propozimet e saj, këtë vit vendi ynë nuk është futur në 10 destinacionet për tu vizituar. Vitin që lamë pas kjo faqe e rendiste Tiranën brenda dhjetë destinacioneve esenciale për t’u vizituar për vitin 2019.

Po ashtu kjo media ka renditur edhe 10 qytete që duhen vizituar, që janë: Salzburg, Austria Ëashington, D.C., Cairo, Egypt, Galëay, Ireland, Bonn, Germany, La Paz, Bolivia, Kochi, India, Vancouver, B.C., Dubai, UAE, Denver, Colorado.

  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bëri 'gafë' në Kuvend? Balluku sqaron pagesën për rrugën Milot- Fier