LSI kthehet në 'mollë sherri', Balla kërkoi ta ndihmojë, Basha nxehet dhe ikën nga Kuvendi

LSI është sot mollë sherri mes PS dhe PD në lidhje me kërkesën e saj për më shumë kohë për të propozuar anëtarët në komisionet parlamentare. Kjo kërkesës është përkrahur nga PS, ku Balla tha se e pranon kërkesën, por kjo nuk është pranuar nga BAsha, i cili ka shpërthyer i revoltuar ndaj Ballës duke thënë "Mbylle atë gojë, mos na bëj dërr-dërr"

Basha ka folur nga vendi i tij dhe pa mikrofon, ndërsa më pas është përplasur edhe me kryetaren e Kuvendit, Lindita Nikolla.


Lajmi kryesor:

LSI 'mollë sherri' mes PS dhe PD për komisionet parlamentare! Demokratët e nisin me bojkot Kuvendin, largohen pa votuar, ikën dhe Berisha! Nxehet Basha, akuza Nikollës: Je manekin, turp t'ju vijë


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

LISTA/Gjirokastra, Paskuqani dhe dega 9 në Tiranë publikojnë emrat e delegatëve pro Kuvendit të Berishës