LSI vijon takimet në Pojan, Brahimllari: Rilindja ka varfëruar dhe larguar të rinjtë

Endrit Brahimllari në Plasë të Pojanit

Ish-deputeti i LSI-së Endrit Brahimllari ka vijuar me takimet e tij në jug të vendit shumë muaj para zhvillimit të zgjedhjeve. Ditën e sotme ai ka takuar banorët e Plasës së Pojanit, të cilët sipas tij po përballen me varfëri ekstreme, me mungesën e ujit të pijshëm, me mungesën e investimeve në bujqësi.

"Në Plasë të Pojanit. Rilindja ka varfëruar dhe larguar të rinjtë. Plasa po përballet me varfëri ekstreme, me mungesën e ujit të pijshëm, me mungesën e investimeve në bujqësi. Rilindja e ka bërë të pa përballueshme jetën e banorëve të Plasës. Më 25 prill, largojmë Rilindjen e kalbur dhe rikthejmë shpresën në vend. Më shumë mundësi punësimi për të rinjtë, investime në bujqësi dhe infrastrukturë, vëmendje të drejtpërdrejtë për hallet dhe shqetësimet e banorëve", shkruan Brahimllari.

 • Sondazhi i ditës:

  A e mbeshtesni nismen Ballkani i Hapur krijuar nga Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut?

Komento

Komente

 • Pjeter: 13/09/2020 00:38

  Nuk thone kot "tersi i Pojanit"Brahimllari do vazhdoje nen vazhden e Panaritit,ti zgjidhi problemet e fshatareve te Korçes ashtu si beri ai."E shifni" ju thote ky kandidati per pasha i Lesh e lise,"Ishim mire kur ishim keq".

  Përgjigju
 • Tosi: 12/09/2020 20:28

  Rrofte sa mali i skraparit komandantja e lristave te haremit veror te Jales Nafije dybeku i leshitlikes dhe zvkomandanti i shpellareve te Unazes Edhjet barkderr brahimkari

  Përgjigju
 • Mona: 12/09/2020 19:21

  Ky Brahimkari boka fushate me raki siç i meson komandati tyre ILIR hajdut META!or Brahimkari keni per te pare sa vota keni per te marre,mos u genje se do bohesh perseri deputet se nje here e genjyet ket popull me thase mielli me celulare e para por populli ju njohu se ç'fare parti mashtruesash jeni me brigadieren MONA baxholla.

  Përgjigju
  • Cizmja: 12/09/2020 19:38

   O Parti haidutesh.Po te vini ju ne pushtet nuk ka per te ngelur kembe shqiptari ne shqiperi.×

Lajmi i fundit

John

Rrahu dhe përdhunoi shqiptaren 7 herë, zbardhet biseda e 35-vjeçarit bullgar me nënën: Duhet ta kisha bërë me kohë, ti e di më kërcënonin disa shqiptarë dhe u bëra me nerva