'Lufta' e PD zhvendoset në KQZ, Berisha: S'mund të njohin vendim tjetër veçse atë të 25 marsit

 

Sali Berisha insiston se do të ketë ai vulën e PD për zgjedhjet e 14 majit. Ndonëse 'lufta' është zhvendosur në KQZ, Berisha thotë se vendimi i 25 marsit që njeh PD e Rithemelimit është i plotë.

"KQZ mund të njohë vendim tjetër vecse atë të gjykatës më 25 mars. Është vendim i plotë dhe nëse zbaton porositë politike të një njeriu që meriton të jetë për aktin korruptiv në burg, për dëmin shkatërrimtar që i bëri Shqipërisë me SHBA dhe u garantoj që të paktën për 2 ose më shumë dekada nuk riparohet. SHBA mund ta kenë pritur një akt të tillë dhe mund të kenë qenë të kujdesshëm ndaj Koresë së Veriut, Putinit por kurrë ndaj një vendi anëtar të NATO-s. PD do marrë pjesë në zgjedje, do fitojë e do i japë vendin e merituar Edi Ramës", tha Berisha.


Lajmi kryesor:

Berisha shfrenon fantazinë: FBI e ka marrë peng Ramën në një ishull prej tri ditësh! Guvernatorja Kim ka urdhëruar atë dhe Bashën me ‘kodin e heshtjes’! SHBA ta hetojë


A.M./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

Turi i falënderimeve, Veliaj në Njësinë 8: PS, forca më bashkuese e shqiptarëve! U shërbejmë të gjithëve njëlloj

Turi i falënderimeve, Veliaj në Njësinë 8: PS, forca më bashkuese e shqiptarëve! U shërbejmë të gjithëve njëlloj