Lufta ndaj COVID-19, Federata Evropiane e Infermierëve merr çmimin Women of Europe

Në vlerësim të përpjekjeve të tyre në luftën kundër Covid-19, Federata Evropiane e Infermierëve këtë javë mori çmimin Women of Europe.

"Ata kanë qenë më heroik,  vetëmohues dhe të përkushtuar për të ofruar kujdes shëndetësor për çdo qytetar në të gjithë Evropën që kishte nevojë për ndihmën e tyre. Me dhembshurinë, kujdesin dhe ekspertizën e tyre, infermierët kanë rikthyer besimin tonë në njerëzim" tha Elizabeth Adams, Presidente e EFN. "

Presidentja e EFN, e organizatës evropiane të infermierëve tha se ky çmim do të jepte një suport i madh moral për miliona infermierë në të gjithë Evropën në vijën e parë të luftës kundër koronavirus

Përpjekjet e këtyre punëtorëve dhe atyre në të gjithë kontinentin kanë bërë ndryshimin që solli buzëqeshje në fytyrat e njerëzve këtë vit, pavarësisht nga ndikimet e pandemisë së koronavirusit

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

HEC-i në Maqedoninë e Veriut po than Ohrin! Eksperti: Liqeni është tërhequr 1 m nga bregu, duhet ndërhyrë urgjentisht