Lufta ndaj grupeve kriminale të trafikut të drogës, ministri i Brendshëm Balla takon zv/drejtorin e Policisë së shtetit

Lufta ndaj grupeve kriminale të trafikut të drogës, ministri i Brendshëm Balla takon zv/drejtorin e Policisë së shtetit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla zhvilloi sot një takim me Zëvendës Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit të Italisë, Raffaele Grassi, i cili ndodhet për një vizitë në Tiranë. 

Takimi synon forcimin e bashkëpunimit mes autoriteteve policore në luftën kundër krimit të organizuar me një fokus të veçantë ndaj grupeve kriminale të përfshira në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotik

"Do të intensifikojmë bashkëpunimin me Policinë italiane sëbashku me Interpol dhe Europol në luftën kundër krimit të organizuar, me një fokus të veçantë ndaj grupeve kriminale të përfshira në trafikun ndërkombëtar të lëndëve narkotike" thuhet në njoftimin e ministrisë së Brendshme.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Historia e rrallë e poetit të njohur: Tahirin, që ishte edhe deputeti, e ndala në një xhep të minierës dhe kur ja tregova hallin që kisha, ai më tha: ti je një kriminel…

Historia e rrallë e poetit të njohur: Tahirin, që ishte edhe deputeti, e ndala në një xhep të minierës dhe kur ja tregova hallin që kisha, ai më tha: ti je një kriminel…